Naujienos -Kaip pasirinkti jums tinkama elektros tiekimo planą

Kaip pasirinkti jums tinkama elektros tiekimo planą


Kintama elektros biržos kaina. Kas tai?

 

Per 2022 m. visi Lietuvos gyventojai privalo pasirinkti nepriklausomus elektros tiekėjus, todėl vis daugiau jų aktyviau domisi ir elektros kainomis bei jų planais. Pavyzdžiui, populiarėja kintamoji elektros biržos kaina ir jos planai. Kuo ši kaina skiriasi nuo fiksuotos ir kodėl tai naudinga vartotojams?

 

Kaip susidaro kintanti biržos kaina?

Verta žinoti, jog kai kalbama apie biržos kaina, turima omenyje apie pirminė elektros kaina. Valstybiniai ir persiuntimo mokesčiai yra vienodi, nepriklausomai nuo rinkos svyravimų, pasirinkto elektros energijos tiekėjo ar mokėjimo plano. Be to, kalbant apie elektrą kaip produktą, svarbu visuomet išlaikyti balansą tarp pasiūlos ir sunaudojimo. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl elektros kaina biržoje svyruoja kiekvieną valandą. Pirminę elektros kainą lemia tiekimas, suvartojimas, metų laikas, politinės ir ekonominės aplinkybės. Tad iš tiesų elektros kaina keičiasi kiekvieną dieną ir kiekvieną valandą. Todėl tiems, kas nori mokėti mažiausią kainą verta pasidomėti kintančia biržos kaina. Tai būdas už elektrą mokėti realiai biržoje šiuo metu esančią kainą – tokią pačią, už kurią elektrą perka tiekėjas. Tokie planai jau daug metų yra patys populiariausi Skandinavijos šalyse, kur daug dėmesio skiriama ekologijai ir žaliesiems sprendimams.

Skaičiuojama, kad pasirinkus tokį planą, vartotojai gali sutaupyti 10-15 proc. išlaidų elektros energijai. Todėl pastaruoju metu kintama elektros biržos kaina yra vis patrauklesnė tiek verslui, tiek buitiniams vartotojams.

Kaip žinoti, kokia kaina yra šiuo metu?

Realią elektros kainą biržoje galima sužinoti bet kuriu metu. Kaina yra apskaičiuojama konkrečiai datai ir tiksliam laikui. Šią informaciją nuolat skelbia elektros birža „Nord Pool“. Kainų pokyčius galite stebėti čia. Galite matyti, kokia elektros kaina biržoje yra šiuo metu kiekvieną valandą. Tai leidžia planuoti elektros sunaudojimą.

Kodėl verta rinktis kintamą planą?

Iki šiol kintama biržos elektros kaina buvo aktualiausia verslo sektoriui. Nemažai įmonių rinkosi būtent tokius elektros kainos planus. Tačiau pastaruoju metu stebima tendencija, jog į elektros rinkos stebėjimą įsitraukia vis daugiau paprastų gyventojų. Tad jeigu norite mokėti mažiausią elektros kainą, būti informuoti apie tai, kiek elektra kainuoja šiuo metu, toks planas yra geras pasirinkimas. Taip pat tai yra geras būdas sutaupyti elektros išlaidų, kai namuose yra įrengti išmanų skaitliukai.

Be to, labai dažnai gyventojai, mokantys fiksuotą elektros kainą, baiminasi, jog jiems sudėtinga nuspėti elektros įkainius, kartais jie netgi įtaria, jog už elektrą jie nepagrįstai permoka. Naudojantis kintamosios kainos planu galite būti tikri, jog visuomet mokate tokią elektros kaina, kokia ji yra šiuo metu biržoje – tai yra realią, neišpūstą kainą. Papildomai jai pritaikomi valstybėje patvirtinti bei skirstymo mokesčiai.

 Kaip pradėti naudotis kintančiu planu?

Jeigu norite mokėti dabartinę biržos siūlomą elektros kainą, siūlome pasirinkti planą, atitinkantį Jūsų kriterijus. Jeigu nežinote, kaip pasirinkti, susisiekite su mumis, o mes padėsime Jums apsispręsti.

Mūsų mokamą elektros kainą sudaro elektros energijos pardavimų biržos „Nord Pool“ atitinkamos valandos esama elektros kaina ir nustatyti elektros persiuntimo kainos bei kiti valstybės taikomi mokesčiai. Pavyzdžiui, spalio mėnesį vidutinė mėnesio kaina  „Nord Pool“  biržoje buvo 0,10891eur/kwh. Tai yra vidutinė kaina, kuri atitiktų galutinę kainą jeigu realus suvartojimas būtų stabilus kiekvieną mėnesio dieną ir kiekvieną mėnesio valandą. Realybėje taip nėra, ir kaina yra kaip taisyklė biržoje aukštesne tomis dienomis ir valandomis kai naudojama daugiau elektros.

Per ilgesnį laiką, tokio tipo planai yra palankesni klientams, kadangi yra sumažinama perpardavinėjimo marža. „Birštono Elektra“ neturi jokių abonentinių mokesčių, ir sutartis yra neterminuota. Mūsų aptarnavimo mokestis – 0,005 eur/kWh, kuris prisideda prie apskaičiuojamos mėnesio tiekimo kainos.

Atkreipiame dėmesį, jog mes negalime garantuoti elektros persiuntimo kainos (ESO) ir valstybinių mokesčių, jie yra perskaičiuojami valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos  ir yra vienodi visiems elektros energijos tiekėjams.

Norite pradėti naudotis planu, kuris užtikrina, kad mokėsite realią elektros kainą? Susisiekite su mumis jau dabar.